Distanční vzdělávání

Od 1.9.2020 mají mateřské školy povinnost poskytovat vzdělávání distančním způsobem dětem, pro které je předškolní vzdělávání povinné. Na distanční vzdělávání se přechází z důvodu krizových či mimořádných opatření nebo z důvodu nařízení karantény, kdy není možná osobní přítomnost většiny (více než 50%) předškoláků.

Protože došlo na základě vládního nazíření od 1.3.2021 k plošnému uzavření škol, přechází i naše mateřská škola na distanční vzdělávání předškoláků.

Paní učitelky budou průběžně pro děti připravovat soubory pracovních listů a námětů na činnosti, které budeme pravidelně vkládat na webové stránky do složky "distanční vzdělávání". Zde si  materiály můžete stáhnout. Pokud by někdo neměl možnost tisku, můžeme po domluvě materiály vytisknout a dohodnout se na předání. Povinnost distančního vzdělávání se sice týká především předškoláků, ale plnit úkoly mohou i děti mladší. To necháme na vašem uvážení. Předškoláci vypracované úkoly přinesou do školky po jejím znovuotevření, společně si o všem popovídají a proberou, co se jim povedlo a na čem je třeba ještě zapracovat. Poté si děti všechny pracovní listy uloží do svých portfolií.

Nějaké jednoduché úkoly připravíme i pro naše nejmenší - Ježečky - aby se nenudili.

Rády uvítáme fotografie, videa či dopis od dětí, abychom věděly, jak se jim daří a jak zvládají tuto situaci. Můžete využít whatsapp, facebook, mobil či mail. Hezké fotografie třeba vložíme do fotogalerie školky.

PŘEDŠKOLÁCI = Maruška L., Jiřík P., Viktorka T., Fanoušek C., Míša P., Lukašek P., Viktorek H., Kačenka Č., Péťa K., Filípek Z., Radimek M., Matýsek P., Sofinka K.